פתרונות בריאות ורפואה 
פריטים בסל שלך

מענה טלפוני
לתמיכה טכנית במהלך ההזמנה
בין השעות 18:00 - 10:00

054-6452439

 

  מערכת שמיעה לטלוויזיה למשתמשים במכשיר שמיעה | TV-DEX - Widex
מערכת שמיעה לטלוויזיה למשתמשים במכשיר שמיעה |  TV-DEX -  Widex
  מחטים - לגלוקומטר מדבר | TAIDOC
  מזופאנגצ'ר - MEI ZEN | דיקור קוסמטי לרענון - 10 טיפולים
רשימת תפוצה

הנבטה
דף הבית >> מאמרים >> מדריכים שימושיים >> הנבטה

מנבטות
הנבטים הם מזון על המאופיין בערך תזונתי גבוה ביותר. בתור צמחים בשלב הגדילה הראשוני שלהם, הם מרכזים בתוכם פי 10-50 יותר ויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו ואנזימים יותר מבכל שלב אחר במחזור החיים של הצמח. מעבר להיותם בריאים, הנבטים הטריים מצטיינים גם בטעמם. נבטים טעימים ופריכים, מתוקים, חריפים, פיקנטיים מירקות שונים: צנון, ברוקולי, כרוב, שום, בצל, חמניות, עשב חיטה, חילבה, כוסמת, אפונה סינית, אלפלפא, אפונה ועוד.
באמצעות מנבטה פרש לייף ניתן ליהנות מנבטים טריים במשך כל השנה, בעלות נמוכה ביותר (זרעים בלבד), באמצעות מכונת הנבטה מתוצרת החברה האמריקנית, "טריבסט". כל שנדרש לעשות הוא למלא במים ובזרעים ולחבר לחשמל. מערכת ההתזה האוטומטית, מבוקרת הטמפרטורה, תשקה בשקט את הנבטים עבורך. תוך 4-8 ימים (עד יומיים עבור ניבטוטים) ניתן לקצור וליהנות מנבטים טריים ורעננים. אין אדמה, אין דישון, אין טרחה, אין כימיקלים ומדבירים. מעתה ניתן ליהנות מגינה אורגנית במטבח ביתך בכל עונה של השנה.
משפחות עם ילדים קטנים יהינו מיתרונות נוספים לילדיהם: חינוך לתזונה נכונה ולימוד מהנה.
תכונות:
אפשרות להוסיף מיכל נוסף להכפלת הכמות (מניסיוננו אפשרות זו אינה מומלצת בדגמי 220V).
לא נדרש חיבור לצנרת מים.
חיבור סטנדרטי לחשמל (חסכוני מאוד בחשמל). 220V, 8W.
גודל: 28 ס"מ קוטר, 35 ס"מ גובה.
משקל: 3.6 ק"ג
מתנה (אינה כלולה במוצר המקורי): מברשת ניקוי. מניסיוננו מברשת זו מומלצת לניקוי בישראל עקב המים הקשים.
כולל אחריות לשנה, מדריך הפעלה מפורט וטיפים לשימוש בשפה עברית, תמיכה טלפונית בהפעלה ושימוש והתאמה מלאה לתקן החשמל הישראלי.

שאלות נפוצות 
מדוע כדאי לאכול נבטים?
היתרונות העיקריים הם טעמם של הנבטים ותרומתם לבריאות. היתרון באכילה של נבטים הוא שבשלב זה של חיי הצמח הוא מכיל פי 10-50 יותר ויטמינים מינרלים, חומצות אמינו ואנזימים מבכל שלב אחר בחיי הצמח. מעבר לפן הבריאותי, הנבטים גם מאוד טעימים, פריכים ועסיסיים. מגוון טעמי הנבטים רחב ביותר: מתוקים, חריפים, פיקנטיים וטעמים נוספים. ניתן להוסיפם לסלט, לסנדוויצ'ים לסושי, ולמגוון מאכלים נוספים.
מדוע אכילת נבטים חשובה גם למי שלוקח תוספי מזון?
הבעיה העיקרית בתוספי מזון (מעבר לעלותם הגבוהה) היא יכולת הגוף לספוג אותם. גוף האדם בנוי לעיכול ולספיגה של מרכיבי מזון, ויטמינים ומינרלים בעיקר מן הצומח, בתנאי שהמזון לא חומם, כלומר, כל עוד האנזימים המסייעים בפירוקו, עיכולו וספיגתו בגוף, עדיין פעילים בצמח. תוספי המזון, בעיקר הסינטטיים (מרבית התוספים הם סינטטיים) קשים לספיגה בגוף. הנבטים לעומת זאת, מלאים בויטמינים, מינרלים, חומצות אמינו (מהם הגוף בונה חלבונים), ואנזימים בתצורה הזמינה לגוף. הנבטים קלים לעיכול. מכיוון שאילו הם צמחים צעירים, המבנה העדין של התאים ממנו הם בנויים מאפשר שחרור של מרכיבי תזונה ביתר קלות. מרכיבי התזונה הינם בתצורה טבעית, ושפע האנזימים מאפשר עיכול וספיגה קלים גם לאנשים הסובלים ממערכת עיכול חלשה.
היתרונות בהנבטה ביתית לעומת קנייה של נבטים
קיימים מספר יתרונות לגידול ביתי של נבטים על פני קנייתם:
כלכלי –
הזרעים צומחים לכדי פי 7-15 ממשקלם. החיסכון הכלכלי בגידול של נבטים הנו פי 3-4 ביחס לקנייתם בחנות.
טריות – מכיוון שהנבטים נאכלים סמוך מאוד לקטיפתם, אין אבדן של מרכיבי תזונה הנובע משהיה ממושכת על מדפים בחנות. גידול ביתי מאפשר נבטים ברמת טריות שלא ניתן לקבלה בכל דרך אחרת.
מבחר – מבחר הסוגים האפשרי בגידול ביתי גדול לעין ערוך ממבחר הנבטים שתוכל למצוא בחנויות. מבחר האפשרויות לנבטים הוא עצום: צנון, ברוקולי, כרוב, שום, בצל, חמניות, עשב חיטה, מונג, חילבה, אלפלפא, תלתן,עדשים, חומוס ועוד ועוד (את מרביתם לא ניתן להשיג לקניה. גם לא בחנויות הטבע).
אורגני – גידול ביתי אורגני ללא ריסוסים וללא כימיקלים.
כיף – גידול נבטים יכול להיות חוויה. כבני אדם, אנו אוהבים להכניס "ירוק" לחיינו ולסביבתנו. עבור הילדים גידול של נבטים יכול להיות חוויה לימודית, ותסייע להרגילם לתזונה בריאה.
יתרונות בהנבטה במנבטה אוטומטית
צומח מהר יותר עקב תנאי לחות טובים יותר.
לא צריך לזכור להשקות, לא נדרשת השגחה.
להנבטה של כמות גדולה יותר באופן נוח.
איך להנביט במשטח הנבטה
1. חשוב לבחור זרעים איכותיים (רצוי אורגניים). זרעים מאיכות נמוכה, עלולים להנביט באחוז נמוך ולגרום לריקבון.
2. משרים במים 4-8 כפות של זרעים לכל תבנית. זרעים גדולים (חמניות) 8 כפות, זרעים קטנים (ברוקולי) 4 כפות, למשך 4-8 שעות (תלוי בגודל הזרעים. זרעים גדולים יותר דורשים השריה ממושכת יותר).
3. מפזרים את הזרעים באחידות על פני התבנית.
4. מניחים את התבניות זה על זה על המגש התחתון (קטן יותר). מכסים עם המגש העליון (גדול יותר).
5. יש להזליף מים על הנבטים לפחות פעמיים ביום למשך כחצי דקה ולדאוג לכך שהמים ינוקזו החוצה. לא צריכים להישאר מים בתבנית.
6. חוזרים על פעולה זו כל יום. הנבטים יהיו מוכנים תוך 4 עד 8 ימים. תלוי בעונה, בסוג הזרעים, ובגובה הנבט הרצוי לנו.
נבטים ותכונותיהם
צנון צנון שייך למשפחת הכרובים. הם מסייעים בהוצאת ליחה מהגוף ולכן מומלצים כנגד שפעת, בעיות בסינוסים, ברונכיט, שיעול, ואסתמה. נבטי צנונית מומלצים לאכילה בתקופת החורף להגנה מפני הצטננויות. נבטים אלו מכילים חומרים משתננים אפקטיביים היעילים לבעיות במערכת השתן ובכליות. נבטי צנונית מועילים רבות למערכת העיכול. יש להם תכונה מחממת, המסייעת בהוצאת ליחה וניקוי, אשר כולל לעיתים גם תולעים. בנוסף, הם גם נוגדי ריקבון. אכילה מוגזמת של נבטי צנונית עלולה לגרום לבחילות והקאות. לעומת זאת, אכילה בכמות קטנה משפרת את התיאבון.
כרוב וברוקולי למשפחת הכרובים שייך גם צנון וחרדל. נבטים ממשפחת כרובים הם מלאי סיבים ומקור טוב של מינרלים וויטמינים במיוחד אשלגן, גפרית, וויטמינים A, E ו- C. נבטים אלו גם מסייעים במקרי דלקות ונפיחויות. נבטי כרוב וברוקולי ידועים כמונעים החזקים של הסרטן, הם מכילים חומרים אנטי-סרטניים ואנזימים הפעילים כנגד גידולים סרטניים. במיוחד יעיל נגד סרטן מעי הגס וסרטן הקיבה אבל על פי בדיקות תזונתיות של אוכלוסיות, נמצא גם יעיל גם במניעת סרטן הערמונית, סרטן הריאות וסרטן בשלפוחית השתן. נבטי כרוב ונבטי ברוקולי עשירים מאוד באנזימים ולכן הם מסיעים בזירוז של סילוק רעלים מהגוף.
אלפלפא אספסת ידועה כמזון לחיזוק הגוף ולהחלמה מהירה כי היא עשירה בוויטמינים, מינרלים ופרוטאינים. שנים רבות השתמשו באספסת כנגד בעיות מפרקים, סכרת, ראומטיזם, אולקוס ולהגברת החלב אצל אמהות מניקות. בשנות שלושים החלו חוקרים להתעניין יותר ויותר באספסת וגילו שהיא מכילה ויטמין K, האחראי על קרישת הדם. מחקרים הראו גם שסיבים באספסת מוציאים כולסטרול החוצה מהעורקים וממיסים אותו. נוסף לזה היא מכילה כמות גדולה של ויטמינים ומינרלים וחלבון: ויטמיןA, B קומפלקס, ויטמין E, סידן, ברזל, מגנזיום, אשלגן, זרחן, ועוד. באספסת קיים גם חומר דמוי אסטרוגן ומספר מחקרים מראים שיש בו פוטנציאל למניעת סרטן שד.
חמניות זרעי חמניות עשירות בזרחן וסידן (מינרלים אלו חשובים לעצמות ולשיניים, מסייעים בפעולת עיכול של שומנים ופחמימות וטובים גם לשרירים, ולמערכת העצבים). זרעי חמניות עשירים גם בברזל (חשוב לדם), בנחושת (חשובה בכמויות קטנות לספיגת ברזל), ביוד (מינרל חשוב המצוי לרוב באצות ים), באשלגן (מינרל דומיננטי ברקמת המוח וחשוב לפעולת מערכת העצבים), ובמגנזיום (החשוב לשרירים, למוח ולריאות). הזרעים מכילים 30% חלבון ומהווים מקור טוב לניאצין (ויטמין טוב לעור). זרעי חמניות מחילים גם כמות גבוהה של ויטמין D אשר הנו נדיר בירקות. ברפואה עממית, נעשה שימוש בסירופ עלי חמניות לטיפול במלריה, בעיות בריאות, כאבי גרון, שיעול, ברונכיט ומחלות של הכליות.
* המידע נלקח מהספר "נבטים – מזון הפלא" מאת סטיב מאירוביץ

 לרכישת מנבטה לחץ כאן

לתינוק - ציוד ספורט - לחץ דם גבוה - כאבי גב
מידע כללי

מוצרים

שרות לקוחותהמוצרים והמאמרים באתר הינם המלצה בלבד ואינם מהווים תחליף להתייעצות עם רופא או מטפל מוסמך,
כמו כן  
יש לעיין בעלון לצרכן לפני השימוש בכל מוצר

 

איזון לחיים  izun4u הינו אתר למכירת מוצרי בריאות, טבע, שיקום וניידות, ציוד רפואי, מכשור רפואי למטפלים ומוצרי ספורט ופנאי.
המחירים באתר הינם מחירים מיוחדים לאתר ולעיתים המחירים אצל היבואנים גבוהים או שונים.
 

© כל הזכויות שמורות לאיזון לחיים
 
לייבסיטי - בניית אתרים